Question 13 - Mathematics: Algebraic Reasoning Practice Test for the TSIA2

Thomas bought two sandwiches and two sodas for \(\$ 8.40\). Nina bought three sandwiches and a soda for \(\$ 8.80\). How much would an order of one sandwich and two sodas cost?

Create a FREE profile to save your progress and scores!

Create a Profile

Already signed up? Sign in

Study without ads

We don’t like ads either. Show your support and remove all the distracting ads. Upgrade to Premium