Question 4 - Arithmetic Reasoning Practice Test for the ASVAB

At Michael’s smoothie shop smoothies cost \(\$3.50\) during the week and \(\$4.00\) on weekends. If Jonathan bought a smoothie every day except Saturday how much did he spend on smoothies that week?

Create a FREE profile to save your progress and scores!

Create a Profile

Already signed up? Sign in

Flashcard Downloads

Study offline with printer-friendly downloads. Get access to 120 printable flashcards and more. Upgrade to Premium