Which of these is a better deal, on a per ounce basis?
a \(42\) oz. Box of Giganto Flakes for \(\$6.30\)
an \(18\) oz. box of Crunchy Grain for \(\$2.16\)
a \(30\) oz. box of Tasty Wheats for \(\$4.20\)
a \(24\) oz. box of Cherry Oats for \(\$3.60\)
Already signed up? Sign in
Welcome back
Let's continue studying where you left off.