Question 21 - Mathematics: Level A Practice Test for the TABE Test

Sara bought five packs of gum and three packs of chips for a total of \(\$5.70\). Gina bought two packs of gum and \(10\) packs of chips for \(\$3.60\). What is the cost of a pack of gum?

Create a FREE profile to save your progress and scores!

Create a Profile

Already signed up? Sign in

Ad